David Pavlík bude novým technologickým ředitelem Nano Energies. Má firmě pomoci stát se tahounem revoluce v energetice

Praha,  29. června 2023

David Pavlík bude novým technologickým ředitelem Nano Energies. Má firmě pomoci stát se tahounem revoluce v energetice

Praha,  29. června 2023

Na pozici nastoupí od 1. září, do Nano Energies přichází z Shipmonku. David Pavlík pracoval pro nejznámější technologické firmy na světě včetně SpaceX, Netflixu, Amazonu, nebo Microsoftu. Firmě má mimo jiné pomoci s další expanzí a růstem.

Ve světě IT je jméno Davida Pavlíka dobře známé nejen v Česku, ale i v kalifornském Silicon Valley. Kariéru odstartoval v Microsoftu, pracoval také v Amazonu. V Netflixu byl u spuštění úspěšného seriálu House of Cards. A pro stavbu rakety Crew Dragon společnosti SpaceX si ho vybral i Elon Musk. Tam měl například na starosti vývoj zařízení, které provede autodestrukci rakety v případě, že nepoletí správně a ohrozí život na Zemi. Do Nano Energies přichází ze Shipmonku, kde vedl globální R&D tým a mimo jiné měl také za úkol připravit firmu na další růst. Do Nano Energies nastoupí jako technologický ředitel v září. 

„Nano Energies mě oslovilo zajímavým produktem s neskutečným potenciálem, složitým, ale řešitelným technologickým zadáním a businessově tím, že trh je v podstatě na začátku. Tým, který kolem Nano Energies vznikl, má skvěle našlápnuto k tomu, aby vizi moderního řízení energetiky dotáhl k realizaci,” říká ke svému přestupu David Pavlík. „Přicházím s obrovským respektem k současnému týmu a nadšením naučit se zcela novou oblast, předat své zkušenosti a pomoci posunout celý byznys dál. Měnit energetiku s důrazem na decentralizaci a udržitelnost mi v dnešní době dává velký smysl,” uzavírá. 

„V našem regionu jsme v agregaci flexibility lídři. Rosteme nejen co do počtu zaměstnanců, ale chystáme se i na expanzi do nových zemí. Pro naši práci je klíčový software a vývoj. Řešíme technologické výzvy, kterými se před námi často ještě nikdo nezabýval,” komentuje aktuální situaci firmy CEO Nano Energies, Stanislav Chvála. „A přesně proto jsme hledali člověka se zkušenostmi ze špičkových světových tech firem, který v transformaci energetiky uvidí stejnou výzvu a smysl, jako my,” dodává k příchodu Pavlíka. 

Byznys Nano Energies takto za poslední rok přilákal více špičkových manažerů, vývojářů a analytiků. Na podzim loňského roku do firmy nastoupil jako šéf analytiky například Michal Rychnovský, bývalý top manager PPF, který je spojený s růstem Home Creditu v Asii. Nebo Matej Šanta, který zakládal a rozjížděl ČEZ ESCO na Slovensku a v Česku a v Nano Energies je finančním ředitelem. Pro skupinu Nano Energies dnes pracuje téměř 130 lidí, kteří se podílejí na rozvoji služeb energetické flexibility v Česku, Slovensku, Maďarsku, Chorvatsku a Rumunsku. Hlavní byznys stojí na nových službách chytrého flexibilního řízení spotřeby a výroby, díky které mohou firmy i producenti nejen uspořit náklady na spotřebu či výrobu elektřiny, ale i vydělat na poskytování tzv. „podpůrných služeb” operátorům sítě.

O Nano Energies

Nano Energies je česká energetická firma založená v roce 2008. Je průkopníkem udržitelné energetiky na trzích ve střední a východní Evropě. Hlavní byznys stojí na službách chytrého flexibilního řízení spotřeby a výroby, díky které mohou firmy uspořit náklady na spotřebu i výrobu elektřiny, a zároveň vydělat na poskytování podpůrných služeb operátorům sítě. Nano Energies tak pomáhá udržet síť stabilní a otevírá cestu většímu využití obnovitelných zdrojů energie.

Skupina Nano Energies aktuálně působí na pěti trzích – v Česku, Slovensku, Maďarsku, Chorvatsku a Rumunsku. Prostřednictvím dceřinné společnosti Nano Green se věnuje i rozvoji rezidenční flexibility a dodávkám zelené elektřiny.

Akcionáři společnosti jsou Petr Rokůsek, Petr Zahradník a Tomáš Janeček.