Nano Energies představují nový exekutivní tým. Firmu rozšiřují posily z PPF a ČEZ ESCO

Praha,  28. listopadu 2022

Nano Energies představují nový exekutivní tým. Firmu rozšiřují posily z PPF a ČEZ ESCO

Praha,  28. listopadu 2022

Česká technologická společnost Nano Energies přitáhla dvě silné posily z oblasti datové analytiky a financí. Michal Rychnovský, který dlouhá léta pracoval v Home Creditu skupiny PPF, bude novým šéfem analytiky a Matej Šanta, který přichází z ESCO Slovensko, se stane finančním ředitelem skupiny. CEO Stanislav Chvála tím zároveň zkompletoval svůj nový exekutivní tým, který se soustředí na rozvoj průmyslové flexibility v Česku, na Slovensku a expanzi ve střední Evropě a na Balkáně.

„V Česku roste zájem o agregaci flexibility. Čekáme rychlý růst a připravujeme se na expanzi. Výrazné posílení a nová skladba top managementu Nano Energies tomu odpovídá. Část personálních posil nově složeného C-level týmu vyrostla uvnitř firmy, část přichází jako zkušení manažeři zvenku. Energetika prochází turbulentním obdobím — rok 2023 se u nás ponese ve znamení velkých kroků kupředu,” komentuje CEO Nano Energies Stanislav Chvála.

Chvála tak má od půlky listopadu kolem sebe nově složený kompletní manažerský tým podílející se na dalším rozvoji a růstu firmy. Analytiky z pozice Chief Analytics Officer povede Michal Rychnovský z PPF, finance jako Chief Financial Officer zaštítí Matej Šanta z ESCO Slovensko.

Michal Rychnovský pracoval řadu let v PPF a to nejen na české půdě, ale i v Asii. Bývalý top manager Home Creditu s doktorátem ze statistiky povede datové týmy analytiků, dispečinku, predikcí a Business Intelligence. V energetice se nyní prolamují mnoho let zatuhlé ledy a to jak v technologiích, tak i flexibilitě. To vyžaduje mnohem vyšší požadavky na hlubší a komplexní práci s daty, prediktivní analýzu a manažerský přístup, což jsou oblasti, které Rychnovský do Nano Energies přináší.

Matej Šanta přichází z dceřiné společnosti ČEZ ESCO Slovensko, kterou pomáhal založit a rozjet, obdobně jako před pár lety samotné ČEZ ESCO v Česku. Následně zodpovídal za strategii a M&A z pozice člena představenstva. V předchozím působení ve skupině ČEZ měl mimo jiné na starosti také dlouhodobou strategii skupiny a řízení vybraných klíčových projektů.

Součástí kompletního manažerského týmu jsou i klíčové lidé, kteří v Nano Energies už působí. O řízení rizik se v pozici Chief Risk Officer od začátku letošního roku stará Lenka Poul, specialistka na kvantitativní analýzu dat s doktorátem z matematiky a více než 10 let zkušeností na finančních trzích, kde se například v Deutsche Bank věnovala nastavování strategií pro řízení rizik cenových modelů, nebo vývoji a nastavování validačních modelů. Technickým ředitelem (Chief Technology Officer) je Jan Dvořák, který do firmy v roce 2018 přišel z Avastu, kde osm let pracoval jako senior developer a následně technology leader. Do role produktového ředitele (Chief Product Officer) se nově posouvá Jan Novák, který je ve firmě čtvrtým rokem a předtím působil například v innogy ČR a innogy SE v Berlíně, kde vedl mezinárodní projekty pro zvýšení customer experience B2B zákazníků.

Pro skupinu Nano Energies dnes pracuje téměř 130 lidí, kteří se podílejí na rozvoji služeb energetické flexibility v Česku, Slovensku, Maďarsku, Chorvatsku a Rumunsku. Hlavní byznys stojí na nových službách chytrého flexibilního řízení spotřeby a výroby, díky které mohou firmy i producenti nejen uspořit náklady na spotřebu či výrobu elektřiny, ale i vydělat na poskytování tzv. „podpůrných služeb” operátorům sítě. Pomocí vlastního softwaru Nano Energies umožňují zákazníkům elektřinu nakupovat, když je levná, a prodávat v momentech, kdy cena naopak stoupá. Agregace energetické flexibility je výhodná pro celý trh – pomáhá předcházet blackoutům a otevírá cestu rozvoji obnovitelných zdrojů.