Společně chtějí urychlit transformaci energetiky – Nano Energies se stali členem asociace smartEn

Brusel, Praha,  19. prosince 2022

Společně chtějí urychlit transformaci energetiky – Nano Energies se stali členem asociace smartEn

Brusel, Praha,  19. prosince 2022

Napříč Evropou propojují své členy, kteří se věnují řešení toho, jak rychle a levně přejít na čistou energii. V polovině prosince se členem asociace smartEn stali i čeští Nano Energies.

Už během příštího roku chtějí například společně uspořádat sérii debat, na které s decision-makery z celé střední Evropy otevřou téma toho, jaké úpravy udělat v zákonech pro urychlení transformace energetického sektoru. Nano Energies, kteří rozvíjí služby agregace flexibility v Chorvatsku, Rumunsku, Slovensku a Maďarsku posílí smartEn zejména ve střední Evropě a na Balkáně.

„smartEn udává v modernizaci a dekarbonizaci energetiky vize a nápady. Spojujeme síly, abychom urychlili přechod na čistou energetiku ve střední a východní Evropě. Tak, aby změna proběhla udržitelně, spravedlivě a aby měl k zelené a dostupné energii přístup každý,” komentuje Stanislav Chvála, CEO Nano Energies.

Nano Energies a smartEn společně plánují řadu aktivit – první z nich by měl být společný webinář, zaměřený na prezentaci celkových dat o flexibilitě z regionu CEE.

„Jsme rádi, že pomůžeme Nano Energies přivítat v rodině smartEn – mají ve svém oboru pověst průkopníka. Těšíme na, až budeme společně pracovat na rozšíření povědomí o fungování flexibilních zařízení ve střední a východní Evropě,” dodává Michael Villa, který stojí v čele smartEn a patřil k hlavním speakerům letošní konference Share Your Energy, kterou Nano Energies organizují.