Na počátku jsme měli vizi decentralizované, moderní a čisté energetiky

Věděli jsme, že aby se taková vize stala realitou, a ne jen naším snem, musí se změnit spousta věcí. Proto jsme se odvážně pustili do nových oborů a trhů, s touhou zbořit status quo.

Nejprve jsme obchodovali s elektřinou na spotových trzích napříč Evropou. Brzy jsme začali působit jako dodavatel – v Česku jsme mnoho let byli první a jediný dodavatel opravdu 100% zelené elektřiny. A pak jsme objevili obrovský potenciál agregace flexibility – a naplno se do ní pustili.

Od roku 2017 vyvíjíme vlastní řešení pro nezávislou agregaci, kterou jsme ve spolupráci s českým provozovatelem přenosové soustavy ČEPS odpilotovali a uvedli do praxe. Stejně tak jsme byli u vzniku agregace flexibility na Slovensku a v Chorvatsku, a její přínos pro zákazníky i přenosovou soustavu teď potvrzujeme také v Maďarsku a v Rumunsku.

15
let v energetice
130
odborníků: IT, analytici, obchodníci a další
3 mld.
Kč byl obrat skupiny v roce 2021
5
zemí
100+
MW, které řídíme

Více informací o skupině Nano Energies

Navštivte nanoenergies.group

Vždy jsme měli široký záběr. Naši kolegové ze sesterské společnosti Nano Green teď prosazují rezidenční flexibilitu v České republice.

Společnost Nano Green vyvíjí mobilní aplikaci pro chytrou domácnost, která každou hodinu sleduje aktuální a budoucí ceny energie a optimalizuje spotřebu připojených zařízení, jako jsou kotle nebo elektromobily.

Zjistěte více

Výjimečnou firmu tvoří výjimeční lidé.